Smażony mini pączek nadziewany dżemem – Przepis

Pączki

Ciepły, świeży pączek, pokryty słodką, lepką polewą i wypełniony dżemem, to czysty cukrowy raj. Wystarczy jeszcze tylko jeden krok, aby zamienić zwykłe pączki w te kochane smażone mini pączki z nadzieniem dżemem, więc na co czekasz? Poświęć trochę czasu i zmień swoje mini pączki w klasykę!

Składniki

 • 2 łyżki wody, podgrzanej
 • Drożdże szybko rosnące w kopercie 25 uncji
 • 3/4 szklanki pełnego mleka, podgrzanego
 • 1/4 szklanki granulowanego cukru
 • 1/2 łyżeczki soli 1 duże jajko
 • 3 łyżki tłuszczu piekarskiego lub smalcu
 • 21/2 szklanki mąki uniwersalnej
 • Olej roślinny lub olej arachidowy do smażenia

DO WYPEŁNIENIA

 • 3/4 szklanki ulubionego dżemu lub galaretki
 • Składniki na glazurę
 • 2 łyżki pełnego mleka
 • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
 • 11/2 szklanki cukru pudru

Proces gotowania

 1. W misie miksera stacjonarnego z przystawką do mieszania (lub w dużej misce, jeśli zamierzasz wyrabiać ciasto ręcznie), wymieszaj ciepłą wodę z drożdżami i odstaw na 5 minut.
 2. Dodać mleko, cukier, sól, jajko, tłuszcz i 1 szklankę mąki. Mieszaj na średnim poziomie przez 2 minuty, a następnie przełącz na hak do wyrabiania ciasta.
 3. Powoli dodawaj pozostałe 11/2 szklanki mąki, po 1/2 szklanki na raz. Po dodaniu całej mąki wyrabiaj na średnim poziomie przez 2–3 minuty, aż ciasto przestanie się kleić do miski.
 4. Zwiększ prędkość do średniej i kontynuuj wyrabianie ciasta przez 3–4 minuty, aż ciasto będzie gładkie.
 5. Ciasto przełożyć do natłuszczonej miski i przykryć lekko wilgotną ściereczką. Umieść miskę w ciepłym miejscu (lub w piekarniku nagrzanym do 200°F i następnie wyłączonym) na około 1 godzinę. Ciasto jest gotowe, gdy podwoi swoją objętość.
 6. Przenieś uformowane ciasto na lekko posypaną mąką powierzchnię i ostrożnie rozwałkuj, aż osiągnie grubość 1⁄2 cala. Wycinaj pączki za pomocą 2-calowej foremki do ciastek oprószonej mąką.
 7. Pączki układaj na lekko oprószonej mąką blasze i ponownie przykryj lekko wilgotną ściereczką.
 8. Umieścić w ciepłym miejscu (lub w piekarniku nagrzanym do 200°F i następnie wyłączonym) na około 1 godzinę. Ciasto jest gotowe, gdy podwoi swoją objętość.
 9. Rozgrzej olej na dużej, głębokiej patelni lub we frytownicy do temperatury 350°F.
 10. Gdy olej będzie gorący, pracując z 4 do 6 pączkami na raz, ostrożnie wrzucaj pączki na olej. Smażyć przez 1–2 minuty lub do złotego koloru; Przewróć każdy pączek i smaż z drugiej strony.
 11. Wyjmij i odsącz na talerzu wyłożonym gazetą lub ręcznikiem papierowym. Kontynuuj ten proces, aż każdy pączek zostanie usmażony.
 12. Umieść papier woskowany pod rusztem, aby zebrać wszelkie krople i ułatwić czyszczenie. Galaretkę włóż do rękawa cukierniczego z długą, gładką końcówką. Używając końcówki jako sondy, napełnij środek każdego mini pączka około 2 łyżeczkami galaretki. Przełożyć na metalową kratkę.
 13. Następnie w małej misce wymieszaj mleko i ekstrakt waniliowy. Dodać cukier puder, ubijać na gładką masę.
 14. Gdy pączki są jeszcze ciepłe, zanurz wierzch każdego pączka w lukrze, przenieś na metalową kratkę i odstaw na 5 minut. Natychmiast podawaj; pączki można przechowywać w szczelnym pojemniku do 3 dni, ale najlepiej smakują świeże.
Oceń ten artykuł
houseofdonuts.pl